Владата неспособна да ја стартува учебната година, 40 ИЛЈАДИ УЧЕНИЦИ НЕМААТ КОМПЈУТЕРИ


Владата неспособна да ја стартува учебната година, 40 илјади ученици ќе останат надвор од образовниот процес, немаат ИТ-уреди за да ја следат наставата преку ...
| | веќе видена | слични

 Дел од родителите веќе ја посетиле и делумно се запознати со нејзината функционалност. Тие велат дека децата би требало бргу да се адаптираат, иако на ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош, од утре ќе почне со информативна кампња по социјалните мрежи, пред самиот почеток на новата учебна година. Од општинската прес-служба ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на почетокот на новата учебна година Општина Карпош, од утре, 28.09.2020 година ќе започне со кратка информативна кампња по социјалните мрежи . ...
| | веќе видена | слични

 Од општинската прес-служба информираат дека станува збор за кратки разговори со лица кои се директно вклучени во воспитно – образовниот процес: ученик, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
2 копии

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата неспособна да ја стартува учебната година, 40 ИЛЈАДИ УЧЕНИЦИ НЕМААТ КОМПЈУТЕРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: