Бројките на смртни случаи од коронавирусот алармантни


4 копии

Еден од водечките лекари во Франција предупреди дека земјата ќе се соочи со повеќемесечна епидемија на корона вирусот што ќе го преплави здравствениот систем ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Владите на земјите од Европска унија кои во април воведоа карантин се повеќе ја имитираат единствената земја која не го направи тоа, но експертите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 398 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 226 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 322 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројките на смртни случаи од коронавирусот алармантни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: