САД во проблеми: Дефицитот на највисоко ниво во последните 12 години

6 копии

Во периодот на владеењето на Емануел Макрон со Франција, државата го забележа највисокото зголемување на јавниот долг во последните 2 години, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 437 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 367 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 178 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД во проблеми: Дефицитот на највисоко ниво во последните 12 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: