Голем интерес кај грчките медиуми за македонската владина делегација: „Ние сме добар пример за решенија преку дијалог“

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
| | веќе видена | слични

Господине Бесими, веднаш по стапувањето на функцијата требаше да се зафатите со ребаланс на буџетот. Колку пари фалат? Колку пари изеде корона-кризата од ...
| | веќе видена | слични

Еден од најголемите предизвици за секој политичар е да направи реформи, но, јас сум охрабрена сум дека лидерите на Северна Македонија ќе преземат практични ...
| | веќе видена | слични

Потребно е зајакнување на капацитетите на институциите за справување со евентуален нов бран од корона епидемијата. Една од најголемите слабости во општеството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Охрид започна 11-тата по ред дводневна Меѓународна научна конференција „Евроатланските вредности на Балканот“ што се организизира од Факултетот за ...
| | веќе видена | слични

Од исходот на претстојните избори во САД, може да зависи и решавањето на некои се уште отворени прашања на Балканот, велат познавачи на приликите за Гласот на ...
| | веќе видена | слични

Подготвеноста на државата и институциите за справување со евентуален нов кризен бран предизвикан од епидемијата на коронавирусот беше меѓу темите на дискусија ...
| | веќе видена | слични

Балканското „буре барут", како што многумина го нарекуваа, мора да остане во историјата, а сите земји во регионот посветено да се сосредоточиме кон заедничките ...
| | веќе видена | слични

Заедничките евроатлански вредности претставуваат основен сегмент и суштински двигател на меѓусебно приближување на државите од балканскиот регион и надминување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„ВМРО-ДПМНЕ денес го изразува својот протест против незаконското трошење на пари на европските даночни обврзници кои што се наменети за образование и образовни ...
сите 357 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 162 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 55 | | | веќе видена

Тестирањето на вакцините врз луѓе во борбата против Ковид-19, каде волонтерите намерно би се заразиле со коронавирус, наскоро би можело да стане реалност, ...
сите 149 | | | веќе видена

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
сите 27 | | | веќе видена

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на ...
сите 194 | | | веќе видена

Русите спроведуваат кампања за дезинформација за ширење стравови во врска со вакцината што ја развива универзитетот во Оксфорд. Тоа го објави британскиот ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем интерес кај грчките медиуми за македонската владина делегација: „Ние сме добар пример за решенија преку дијалог“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: