Власта е немоќна дури и кога ги има Обвинителството и Антикорупциска на своја страна

2 копии

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
| | веќе видена | слични

Со вчерашните кадровски промени на Извршниот комитет ВМРО-ДПМНЕ покажа доблест најпрво да погледне во сопствените редови. ИК има речиси нов нов состав и тоа со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Петре Шилегов повторно заборава дека три години е СДСМ на власт и повторно не знае што зборува. Единствената вина за меѓуетничките тензии и ситуацијата во која ...
| | веќе видена | слични

Загревањето на меѓуетничките тензии очигледно ќе биде нов проблем кој претстои, со неколку потези преземени од страна на владиниот партнер ДУИ и бавната и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 397 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 476 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 150 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 560 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта е немоќна дури и кога ги има Обвинителството и Антикорупциска на своја страна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: