Власта е немоќна дури и кога ги има Обвинителството и Антикорупциска на своја страна

2 копии

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
| | веќе видена | слични

Со вчерашните кадровски промени на Извршниот комитет ВМРО-ДПМНЕ покажа доблест најпрво да погледне во сопствените редови. ИК има речиси нов нов состав и тоа со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Петре Шилегов повторно заборава дека три години е СДСМ на власт и повторно не знае што зборува. Единствената вина за меѓуетничките тензии и ситуацијата во која ...
| | веќе видена | слични

Загревањето на меѓуетничките тензии очигледно ќе биде нов проблем кој претстои, со неколку потези преземени од страна на владиниот партнер ДУИ и бавната и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со сè повисокиот број на новозаразени, сè поголем е и бројот на пациенти на кои им е потребно болничко лекување. Дел од нив се со тешка клиничка слика кои итно ...
сите 558 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија, и оти не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете страни. Во ...
сите 760 | | | веќе видена

Во земјава до вчера како активни се регистрирани 20 687 случаи на заразени во Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега беа заболени 55 127 лица, се ...
сите 459 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 186 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта е немоќна дури и кога ги има Обвинителството и Антикорупциска на своја страна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: