ДИМИТРОВ: Политичарите можат да им помогнат на историчарите, но Меморандумот на Бугарија во одредени делови е многу навредилив за нас


Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Словенија ќе продолжи да ја поддржува Северна Македонија на патот кон полноправно членство во Европската Унија, истакна претседателот на Словенија, Борут ...
| | веќе видена | слични

Република Словенија ќе продолжи да Ве поддржува на патот кон полноправно членство во Европската Унија и на тој пат не треба да постојат неправедни условувања ...
| | веќе видена | слични

Словенија продолжува целосно да ја поддржува Северна Македонија за нејзин напредок и полноправно членство во ЕУ, изјави словенечкиот претседател Борут Пахор. ...
| | веќе видена | слични

Почестен сум што можам да Ви се обратам и ја користам оваа прекрасна пригода за да ви ги пренесам изразите на искрено пријателство и посебна наклонетост на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска имаше средба со нејзиниот словенечки колега Матеј Тонин, кој како дел државната посета на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Словенија, Борут Пахор е во дводневна посета на Македонија, а денес беше пречекан од страна на премиерот Зоран Заев и претставници од повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Случајност или (не)солена шега околу доделувањето на грантовите од Агенцијата за европски образовни програми и мобилност. Денеска се појави видео на кое се ...
сите 355 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што може да да се забележи огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 624 | | | веќе видена

Аплициравме за вакцината против Ковид-19 преку Ковакс механизмот и имаме пристап до соодветна количина за вакцинирање на населението, истакна министерот за ...
сите 73 | | | веќе видена

Полицајци од полициската станица Карпош вчера го уапсиле 23-годишниот С.Р. од Скопје, постапувајќи по пријава на родител, дека едно лице со закана одзело пари ...
сите 488 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 61 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 228 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 54 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИМИТРОВ: Политичарите можат да им помогнат на историчарите, но Меморандумот на Бугарија во одредени делови е многу навредилив за нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: