Груевски за „Тенк“: Под превезот на „прочистувањето“ сите судии во Македонија се плашат да одлучат поинаку од желбите на власта и Заев


Нема воопшто никакво изненадување во одлуката на врховниот суд да ја потврди пресудата за “Тенк”, кој е само дел од поширокиот и интензивен политички прогон на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корупцијата цвета во Македонија и претставува еден од најсериозните проблеми. На половина милион граѓани, минатата година барем еднаш им било побарно мито од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако се суди според казнената политиката не би требало да има ништо повеќе од условни казни, а Миле Јанакиески е од старт жртва во тој предмет, бидејќи нема ...
| | веќе видена | слични

Во Интервју за Слободен печат Илир Сулејмани претседател на Граѓанскиот Суд, вели дека реформите во судството се неопходни. но дека тие мора да бидат издржани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Движењето за национално единство на Турците, Ердоган Сарач, актуелната политичка состојба во Македонија ја оценува како многу лоша. Вели дека од ...
| | веќе видена | слични

Законот за донирање на вишок храна со кој ќе се дефинираат правилата за донирање и ќе се уреди целиот систем за донирање храна сè уште не ја видел светлината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди. Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Било ...
сите 312 | | | веќе видена

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 205 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 117 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 184 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Николче Бабовски ги отфрли и последните тврдења на Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ дека протеински јогурт со ...
сите 79 | | | веќе видена

28 милијарди евра потроши оваа Влада, а за возврат нема ниту еден проект, проект по кој ќе се препознае оваа Влада, рече Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски за „Тенк“: Под превезот на „прочистувањето“ сите судии во Македонија се плашат да одлучат поинаку од желбите на власта и Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: