Египетскиот туризам се подготвува за тешка зима


7 копии

Индонезискиот остров Бали ќе нагажира 4.400 инфлуенсери за да го заживее туризмот погоден од пандемијата на коронавирусот. Инфлуенсерите ќе уживаат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Корона кризата ги извади на површина слабостите во домашниот туризам. Ако сакаме во викендите до крајот на годината да имаме туристи во домашните капацитети, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Недоволно содржини, атракции, сместувања, услуга, управување со отпад и придржување до протоколите, се само дел од сегментите што ќе мора брзо да ги подобриме ...
| | веќе видена | слични

Најкусото резиме од крајот на оваа ковид-19 туристичка сезона е дека таа траеше еден и пол месец, а сосема ги смени и навиките, но и гостите. Наместо од мај до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во воздухот се чувствува мирис на октопод на скара и свежо маслиново масло. Во кафеаната на пристаништето во сликовитиот стар град во Ханија на Крит и летово ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот бисер ова лето беше главно прибежиште во КОВИД-19 ера на туризмот со оглед на затворените граници и ограничувањата за патување во странство како и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 230 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 62 | | | веќе видена

Епидемиолози влегоа и во владиниот кабинет - се прават проценики дали и кој треба да оди во изолација откако министерот за внатрешни Спасовски објави дека е ...
сите 328 | | | веќе видена

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од КОВИД. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните. А Филипче уште мисли дека е ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Египетскиот туризам се подготвува за тешка зима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: