Објавена националната платформа за он-лајн настава, 40.000 ученици ќе учат преку телевизор


Вака ќе изгледа час на националната онлајн платформа. На десет дена пред стартот на учебната година владата претстави преработка на системот на мајкросфот кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
| | веќе видена | слични

Во ова страшно време на пандемија, судбината нè научи дека сè е непредвидливо и дека треба да бидеме подготвени да се соочиме со предизвиците. Пандемијата нè ...
| | веќе видена | слични

Освен со физичко присуство, средното електро машинско училиште изразило спремност и за настава од далечина. Како што беше кажано на седницата, оваа одлука ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наставници што предаваат на деца од прво до трето одделение, се жалат дека оваа учебна година од нив се бара да држат и двојно повеќе наставни часови од она ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука неодамна ја претстави националната платформа за онлајн настава, преку која учениците над трето одделение ќе можат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди. Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Било ...
сите 312 | | | веќе видена

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 135 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 205 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 192 | | | веќе видена

Собирање ситни политички поени и злоупотреба на чувствата на народот, се прес-конференциите кои изминатите два дена ги држи претседателот на Комисијата за ...
сите 81 | | | веќе видена

28 милијарди евра потроши оваа Влада, а за возврат нема ниту еден проект, проект по кој ќе се препознае оваа Влада, рече Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавена националната платформа за он-лајн настава, 40.000 ученици ќе учат преку телевизор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: