Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања


4 копии

Лиса Баута Шаќири, магистар по правни науки и гласноговорник против етничкиот клуч на вработувања кои беа најавени од страна на Владата, во гостување на „ТВ24“ ...
| | веќе видена | слични

Албанците не се народ кој треба да биде ставен под етнички клуч за да се субвенционира.Оваа одлука нас не деградира во овој момент, бидејќи ние имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во врска со идејата на одредени политички партии македонската влада да субвенционира работни места по етничка основа, сметаме дека претходно треба се обезбедат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ги охрабруваме сите компании да пристапат на ист начин во застапеноста на етничките заедници, како што работи јавниот сектор, изјави министерот за економија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Твоја Партија“ остро ги осудува изјавите од првиот вицепремиер Артан Груби и на министерот за економија Крешник Бектеши за субвенционирање на приватни ...
| | веќе видена | слични

Владата прави мерки за да се ублажат последиците од ковид 19. Вработувањето под етнички клуч е повика за да ги охрабри компаниите за да ја користат оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 307 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 397 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 25 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: