Од општината соопштија дека техничкиот проблем со аплицирањето е надминат

Техничкиот проблем кој се појави утринава при аплицирањето на граѓаните – жители на Општина Битола на јавниот повик за субвенционирање на домаќинствата во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Голема еколошка акција, жителите на Сарај денеска ги предаваат старите печки на дрва и нафта, објави денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. - Во ...
| | веќе видена | слични

Сите кои добиле субвенции од 1.000 евра за набавка на инвертер клима за затоплување на домот, ако бидат фатени дека и понатаму се греат на дрва, нафта или ...
| | веќе видена | слични

Вкупната сума е еден и пол милион денари. Ваква одлука изгласа денеска Советот на општината. – Максималната субвенција за купување велосипеди е три илјади ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од денеска во општина Бутел е отворен Јавен повик за субвенционирање на велосипеди и електрични тротинети.Општина Бутел очекува голема заинтересираност од ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Велимир Смилевски денес се приклучи на одбележувањето на „Светскиот ден без автомобили”. Во рамките на оваа манифестација учество земаа ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје ги информира граѓаните дека јавниот повик за доделување субвенции за инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата се прекинува вечер, на ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на оваа манифестација учество земаа  повеке од  100   ученика   од   основните   училишта   на   Општина   Бутел ликовни наставници, вработени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ тврдат дека синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, бил да се тестира во лабораторијата на болницата на 26 октомври и ...
сите 264 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 119 | | | веќе видена

Најмалку 22 лица загинаа во Турција и Грција кога силен земјотрес од над 7 степени според Рихтер го погоди Егејското Море вчера попладне. Поради потресот се ...
сите 164 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од општината соопштија дека техничкиот проблем со аплицирањето е надминат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: