Мицкоски: Јанкулоска ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев


„Мафијата на власт потроши над 8 милиони евра за службени возила, а за набавка на едно службено возило кое го користи власта на Заев, Гордана Јанкуловска ќе ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
| | веќе видена | слични

И по завршување на мандатот на Љубомир Јовески кој за три месеци оди во пензија, процедурата за негов наследник според Маричиќ треба да остане иста. Тој вели ...
| | веќе видена | слични

Политиката треба да биде што подалеку од изборот на обвинителите, изјави денеска министерот за правда Бојан Маричиќ одговарајќи на новинарско рашање во врска ...
| | веќе видена | слични

– Нашата осуда е искрена и силна. Драго ни е што Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди во МВР ги идентификува сторителите согласно видеото и ...
| | веќе видена | слични

Не веруваме дека е добар начин на избор на обвинител со политички договор меѓу партиите, рече министерот за правда, Бојан Маричиќ, одговарајќи на новинарско ...
| | веќе видена | слични

Новиот министер за правда Бојан Маричиќ вчера го искоментира барањето на ВМРО-ДПМНЕ Јавнииот обвинител да се избира на предлог на опозицијата. Министерот ...
| | веќе видена | слични

Обвинителот не треба да се бира со политички договор, нагласи министерот за правда Бојан Маричиќ, одговорајќи на новинарско прашање за барањето на ...
| | веќе видена | слични

Бојан Маричиќ, министерот за правда, на денешната прес-конференција рече дека нема да биде прифатено барањето на Христијан Мицкоски кој на вчерашниот протест ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски предупредува дека ситуацијата е сериозна, а следните неколку едели нема да биде полесно, бидејќи доаѓа и сезонскиот грип. ...
сите 367 | | | веќе видена

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 429 | | | веќе видена

Прес-конференција на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.
сите 326 | | | веќе видена

 Оваа опција ќе биде достапна од понеделник во поликлиниката „Ѓорче Петров" за сите граѓани што сакаат да направат тест, појаснува Директорот на здравствениот ...
сите 306 | | | веќе видена

Од денеска маски мора да се носат и на отворено, а забрането е и групирање на повеќе од 4 лица надвор после 22 часот. Мерката која што министерството за ...
сите 195 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 102 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 64 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Јанкулоска ја судеа без докази затоа што не одбра да биде слуга во скутот на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: