Нов бран на корона вирусот – Над 16% од тестираните во државните лаборатории позитивни на КОВИД-19


Нов раст на бројот на случаи позитивни на КОВИД19. По подолг период, повторно над 10% од тестираните биле позитивни на вирусот. Во текот на вчерашниот ден, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Манипулацијата е единствена реторика што и остана на Владата во несправувањето со корона вирусот, а министерот за зараза е најнеспособниот министер за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за смрт и ширење зараза веќе нема начини како да се оправда, кога повеќе под пола година ги манипулира граѓаните дека Владата добро се справува со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вториот бран на коронавирус во Холандија многу загрижува и ќе треба да се воведат нови ограничувачки мерки, изјави денеска холандскиот премиер Марк Руте. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов бран на корона вирусот – Над 16% од тестираните во државните лаборатории позитивни на КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: