Демократски сојуз бара МВР да ги открие напаѓачите на Палевски

2 копии

ВМРО-ДПМНЕ го осудува секој облик на насилство. Мафијата на власт кога прави политичко насилство, прави насилство и врз народот. Мафијата на власт наместо Едно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Сотир Костов политичкиот аналитич вечерва во Алфа телевизија посочи дека македонското општество е западнато во општествена аномија или беззаконие во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар Сотир Костов, вечерва во Алфа телевизија во „Што не е јасно“ истакна дека е згрозен од насилството кое власта структурно го прави врз ...
| | веќе видена | слични

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство се уште молчи за изјавите кое за време на гостување на Телевизија Алфа, во врска со нападот врз него ги даде Љупчо Палевски- Палчо, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Аерозагадувањето е највисоко навечер. Ова го покажуваат графиконите на Министерството за животна средина. Во нив се гледа дека по 17 часот се зголемуваат ...
сите 155 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 134 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на расправата на Комисијата за здравство го обвини Филипче за хаос и побара оставка од него. Филипче им возврати: со кој образ обвинувате, кога ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократски сојуз бара МВР да ги открие напаѓачите на Палевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: