Бесими ветува кредити преку Државната гарантна шема

4 копии

Соединетите Американски Државни се еден од најзначајните стратешки партнери на Република Македонија. Одличните политички релации меѓу двете земји треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Поддршката на Обединетото Кралство е од големо значење за реформите кои се преземаат во делот на јавните финансии, како новиот Закон за буџети кој е во финална ...
| | веќе видена | слични

– Ќе доживееме голем успех, доколку сите посветено работиме на создавање конкурентен регион, а не конкуренција меѓу земјите од регионот, истакнал Битиќи. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Македонија и Шведска имаат огромен потенцијал за зголемување на трговската размена и инвестициите, оцениле на денешната средба вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Досегашната соработка помеѓу Северна Македонија и САД, но и можностите за соработка во иднина, особено во полето на економијата, беа главни теми на денешната ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари средба со амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Мари Брнз. На средбата министерот и амбасадорката ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, во рамки на серијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 405 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими ветува кредити преку Државната гарантна шема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: