Денеска почнуваат уписите за „Бибиверзум“


Додека 40.000 ученици немаат компјутери за да ја следат онлајн наставата, Владата за Државниот завод за статистика купува близу 6.000 нови лаптопи за кои ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 40.000 деца нема каде да ја следат наставата, а од Владата велат дека оваа година нема да се превземат мерки во оваа насока, Државниот завод за ревизија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за образование и наука Мила Царовска одржа работен состанок со претставници на над 30 граѓански организации и со нив дискутираше за заедничките ...
| | веќе видена | слични

Граѓанските организации се и ќе продолжат да бидат наш важен партнер во сите значајни процеси во општеството, меѓу кои е и образованието. Убедена сум дека ...
| | веќе видена | слични

Родителите на социјалните мрежи повторно реагираат за старите учебници кои се пренесуваат од генерација на генерација, а на кои им недостасуваат корици и ...
| | веќе видена | слични

Освен со физичко присуство, средното електро машинско училиште изразило спремност и за настава од далечина. Како што беше кажано на седницата, оваа одлука ќе ...
| | веќе видена | слични

На Јутјуб каналот „MON-LMS“ денеска беше поставено видео упатство наменето за ученици и родители за начинот на кој ќе се користи Националната платформа за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 476 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба вели „борбата не бара празници туку резултати“. - ...
сите 132 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 150 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 560 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска почнуваат уписите за „Бибиверзум“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: