Грчките медиуми за интервјуто на Заев за МИА

2 копии

Поддршката на Грција за Кипар, за „воведување конкретни санкции за лица и субјекти инволвирани во континуираните нелегални активности на Турција во кипарската ...
| | веќе видена | слични

Владата на Киријакос Мицотакис на неодредено време одложува три ратификации на договори со Северна Македонија, кои произлегуваат од Преспанскиот договор, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ратификациите на договорите со Македонија не се итни, вели претседателот на грчкиот Парламент Константинос Тасулас, одговарајќи на соопштението од СИРИЗА, во ...
| | веќе видена | слични

Грчките власти од засега нејасни причини денеска ја одложија ратификацијата на неколку билатерални договори за соработка со Македонија кои произлегуваат и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас оцени дека земјата е во критична фаза во борбата против коронавирусот.Toj изјави дека грчкиот народ треба сериозно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Не постои никакво прашање околу ратификацијата на договорите со Македонија, изјави портпаролот на грчката, Влада Стелиос Пецас, одговарајќи на прашањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се наоѓаме во клучна фаза во справувањето со пандемијата, Грција има подобра епидемиолошка слика од многу други земји, бројот на новите случаи иако е висок, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повторното започнување на прелиминарните контакти меѓу Грција и Турција се разговори, а не преговори, истакна министерот за надворешни работи на Грција Никос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 371 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 130 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 156 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 228 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест, како што наведуваат, против „мафијата, за правда и слобода“, нагласи дека доколу владата ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчките медиуми за интервјуто на Заев за МИА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: