Светиниколската градинка која остана затворена поради заболена од ковид, од понеделник се отвора


Поголемиот Клон 1 на градинката „Рахилка Гонева“ од Свети Николе од понеделник, 21 септември почнува со работа. Општината упати повик до родителите, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Негувателка од градинката во Свети Николе е позитивна на ковид-19, поради што во изолација одат нејзина колешка и децата од групата, а останатите групи ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19, дознава ТВ21 . Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако ...
| | веќе видена | слични

Две воспитувачки од градинка која е сместена објект „Тетекс“ во Тетово е утврдено дека се позитивни на ковид-19. Едната воспитувачка одела на работа и работела ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Две воспитувачки од градинка објект Тетекс во Тетово се евиденитирани како заболени од Ковид-19, а нивните групи со деца и колешките се во изолација дома. ...
| | веќе видена | слични

Директорката на општинската јавна установа детски градинки „Младост" Рамије Даути вели дека двете колешки се во добра здравствена состојба, како и децата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светиниколската градинка која остана затворена поради заболена од ковид, од понеделник се отвора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: