Пецас: Засега не е планирано патување на Мицотакис во Скопје

2 копии

Турција и некои организации за човекови права ја обвинија Грција за обемни депортации на мигрантите без пристап до процедурите за азил, што е спротивно на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас оцени дека земјата е во критична фаза во борбата против коронавирусот.Toj изјави дека грчкиот народ треба сериозно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, разговараа за ситуацијата во Источен Медитеран, пренесува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се наоѓаме во клучна фаза во справувањето со пандемијата, Грција има подобра епидемиолошка слика од многу други земји, бројот на новите случаи иако е висок, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повторното започнување на прелиминарните контакти меѓу Грција и Турција се разговори, а не преговори, истакна министерот за надворешни работи на Грција Никос ...
| | веќе видена | слични

Грчко-турските тензии се намалија откако турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера по разговорите со германската канцеларка Ангела Меркел и претседателот ...
| | веќе видена | слични

Мапата од Севиља која се најде на дневен ред како последица на тензиите меѓу Турција и Грција, иако нема официјална квалификација, Грција и администрацијата на ...
| | веќе видена | слични

Грчката влада соопшти дека сè уште очекува ЕУ да одобри санкции против Турција, и покрај договорот на двете членки на НАТО да ги продолжат разговорите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче – нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 343 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 364 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 256 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 232 | | | веќе видена

Се повеќе полнат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава поради драстичното зголемување на бројот на ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецас: Засега не е планирано патување на Мицотакис во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: