БЕКТЕШИ ЗА СЛАБАТА РЕАЛИЗАЦИЈА: Парите се за купување акции од АД НЕР, а доцнењето е поради изборите и техничката Влада


Министерот за економија Крешник Бектеши, за Фактор сака да појасни зошто во неговиот ресор е слаба реализацијата на капиталните инвестиции. Имано, Фактор ...
| | веќе видена | слични

„Глобалната економско здравствена криза предизвикана од Ковид-19 налага брзи, ефикасни мерки за поддршка на граѓаните, компаниите и спас на работните места. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Каков ќе биде четвртиот сет мерки, јавноста ќе знае во недела напладне, по владината седница на која ќе се разгледуваат мерките. Денеска во попладневните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ, во првите недели од избувнувањето на пандемијата со коронавирусот, реагираше веднаш со суштински мерки и политики за ублажување на ...
| | веќе видена | слични

Недоволната институционална способност за реализација на капитални проекти ѝ овозможува на власта побезболно финансирање на антикризните мерки. Бизнисот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими најавува решавање на проблемот со нереално планирање и лоша реализација на капиталните инвестиции од страна на државните ...
| | веќе видена | слични

– Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска оствари официјална работна средба со министерот за финансии, Фатмир Бесими. На ...
| | веќе видена | слични

Владата и додели на компанијата ВИК (WIK) Македонија државна помош од 2,5 милиони евра за да го поддржи на таков начин вториот инвестициски циклус на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 404 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕКТЕШИ ЗА СЛАБАТА РЕАЛИЗАЦИЈА: Парите се за купување акции од АД НЕР, а доцнењето е поради изборите и техничката Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: