Заев: Нова меѓувладина седница со Грција во зима

Ратификациите на договорите со Македонија не се итни, вели претседателот на грчкиот Парламент Константинос Тасулас, одговарајќи на соопштението од СИРИЗА, во ...
| | веќе видена | слични

Грчките власти од засега нејасни причини денеска ја одложија ратификацијата на неколку билатерални договори за соработка со Македонија кои произлегуваат и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас оцени дека земјата е во критична фаза во борбата против коронавирусот.Toj изјави дека грчкиот народ треба сериозно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Не постои никакво прашање околу ратификацијата на договорите со Македонија, изјави портпаролот на грчката, Влада Стелиос Пецас, одговарајќи на прашањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се наоѓаме во клучна фаза во справувањето со пандемијата, Грција има подобра епидемиолошка слика од многу други земји, бројот на новите случаи иако е висок, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повторното започнување на прелиминарните контакти меѓу Грција и Турција се разговори, а не преговори, истакна министерот за надворешни работи на Грција Никос ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
4 копии
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Нова меѓувладина седница со Грција во зима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: