Груби не сака аеродром во Штип

До Владата веќе пристигнале неколку барања од компании кои сакаат да добијат статус на стратешки инвеститори. Ова на последната пресконференција го потврди и ...
| | веќе видена | слични

До Владата и до надлежните министерства веќе се пристигнати неколку апликации од потенцијални стратешки инвеститори. Сите сектори кои се предвидени со Закон ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија лани направило измени на Законот за јавно приватно партнерство со кој се отвора можноста средствата предвидени во договорот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Штип нема да добие карго аеродром. Инвестиција договорена од Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, нема да се реализира. Ваквото откажување од проектот нема да ја ...
| | веќе видена | слични

Исто како и во јануари 2018 година, кога министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вети дека парите за изградба на карго-аеродоромот во Штип ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со измени на Законот за јавно приватно партнерство се создадени услови 49,7 милиони евра што турски ТАВ требаше да ги вложи во изградба на карго аеродром во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 477 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 144 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 183 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје побара на денешната седница на Советот во град Скопје да се расправа како вонредна точка за состојбата и ...
сите 80 | | | веќе видена

Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на Ковид, апелирам бремените жени да се ослободат од работа и во приватен и во државен сектор. ...
сите 121 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби не сака аеродром во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: