Ќе се проширува листата на граѓани опфатени со субвенции за енергетска сиромаштија?


Проширување на листата на граѓани кои се опфатени со субвенции за енергетска сиромаштија со оние лица кои се погодени од здравствената криза е една од опциите ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика не може да влијае врз 60% од елелементите кои влијаат на крајната цена на домаќинстава, истакна претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да ја користат можноста за само-отчитување на броилата со цел да плаќаат реална цена на електричната енергија, истакна Марко Бислимовски, претседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вечерва во „Клан Македонија“ се дебатира за зголемувањето на цената на електричната енергија, односно зголемувањето за 7,4% на електричната енергија за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува дали „незнаењето да се управува со електроненергетскиот систем доведе до зголемување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните денес, поради Зоран Заев ја плаќаат најскапата струја во историјата на Република Македонија. Во ек на коронакриза кога секаде во светот имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се проширува листата на граѓани опфатени со субвенции за енергетска сиромаштија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: