Многу клиенти се со 100 денари на сметка: Се подигнуваат заштедите од пропаднатата Еуростандард банка

Има мали гужви но исплатата на депозитите на клиентите на Еуростандард банка тече нормално и без проблеми, изјави денеска Антонио Аргир, претседател на ...
| | веќе видена | слични

Народна банка денеска со опширно соопштение ја информира јавноста дека одлуката за укинување на дозволата на Еуростандард банка била донесена целосно во ...
| | веќе видена | слични

– Согласно со Законот за банките, за да се основа банка потребен е капитал од најмалку 310.000.000 денари, што сопствениците и банката во текот на своето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка, уште еднаш појасни дека одземањето на дозволата за работа на Еуростандард банка е законска и затоа што банката не ги изполнила минималните ...
| | веќе видена | слични

Во насока на точно информирање на јавноста, имајќи ги предвид невистинитите информации коишто во изминатиот период во неколку наврати беа пласирани во врска со ...
| | веќе видена | слични

Помина вонредната состојба, поминаа и шансите граѓаните да дојдат до кредитни кртички или минуси на нивните тековни сметки по пониска каматна стапка. Ова ...
| | веќе видена | слични

Земајќи ги предвид продолжените несакани ефекти од пандемијата на COVID-19 вирусот, а со цел да им се излезе во пресрет на клиентите, за полесно надминување на ...
| | веќе видена | слични

Една кредитна линија е од 5 милиони евра, наменета за инвестиции во заштита на човековата околина, безбедноста на работниците и квалитет на производите, како и ...
| | веќе видена | слични

Финансискиот пакет ќе ги поддржи конкурентноста и енергетската ефикасност Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) иНЛБ Банка Скопје потпишаа договор за ...
| | веќе видена | слични

Осум милиони евра преку две кредитни линии ќе бидат вложени за поттикнување инвестиции кај домаќинствата за енергетска ефикасност и за подобрување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 154 | | | веќе видена

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 253 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани во Скопје се 27, а оздравени се 22 пациенти од коронавирус. Од почетокот на ...
сите 508 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 231 | | | веќе видена

Нема воопшто никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”, кој е само дел од поширокиот и интензивен политички прогон на ...
сите 89 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното гостување во емисијата „Патот кон.../Rruga drejt...“ на Алсат М телевизија истакна дека ако епидемиолошката ...
сите 70 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 106 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу клиенти се со 100 денари на сметка: Се подигнуваат заштедите од пропаднатата Еуростандард банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: