Жител на Мала Речица куќата и станот во Тетово ГИ ПРЕТВОРИЛ ВО ПРОДАВНИЦИ ЗА МАРИХУАНА

На 15.09.2020 околу 15.20 часот на наплатната станица Желино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Б.Р.(34) од Тетово, затоа што при негов и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Петмина тетовци, меѓу кои и 17-годишник, вчера биле уапсени поради разбојништво кое го извршиле на 9 август во стан на ул.„Маршал Тито“ во Тетово над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во периодот од 11.00 до 14.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода И.С.(20), А.Ш.(23), Џ.Ш.(18), А.О.(38) и 17-годишник, сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Педесет и шестгодишен маж од село Злетово почина во болница, откако претходно паднал од покривот на куќата додека го чистел оџакот.Тој вчера утрото бил итно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Полициската станица Кавадарци вчера 69-годишен кавадарчанец пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 6.000 евра, за МИА потврди Верољуб Додевски, ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 14:00 часот во СВР Скопје, 56-годишниот Т.П. од село Ногаевци пријавил дека на 12.09.2020 бил измамен од едно лице, кое се претставило како вработен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР информираше дека вчера во 14:35 часот во СВР Скопје, 56-годишниот Ф.Х. од Скопје пријавил дека во 14:20 часот во казино во трговски центар на ул.„Кеј 13 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 125 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници денес Претседателот на Советот на Европски полициски ...
сите 87 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 122 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 188 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Владата утре треба да го усвои четвртиот пакет на економски мерки вреден 350 милиони евра. Пакетот е обемен, и во него се опфатени компаниите на кои им е ...
сите 223 | | | веќе видена

На 25.09.2020 во 13.50 часот во работна канцеларија во СВР Струмица , инспектор, додека вршел проверка на службениот пиштол, од невнимание испукал еден куршум ...
сите 394 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Мала Речица куќата и станот во Тетово ГИ ПРЕТВОРИЛ ВО ПРОДАВНИЦИ ЗА МАРИХУАНА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: