СЗО очекува следната пандемија да биде опустошителна


4 копии
2 копии
6 копии

Германија денес и’ се придружи на Франција во одлуката да не купи потенцијалната вакцина против коронавирусот по пат нa програмата на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во исчекувањето на вакцината против коронавирус, Светската здравствена организација го објави планот за дистрибуција на вакцината ширум светот.Пристапот на СЗО ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска е крајниот рок земјите во светот да се приклучат кон воспоставениот таканаречен Глобален пристап за вакцини за ковид-19 или скратено COVAX. „Повеќе од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Индексот на човечи капитал на Светска банка во земјава во периодот 2010 – 2020 година се зголемил од 0,54 на 0,56, но сепак е понизок споредено со просекот во ...
| | веќе видена | слични

Индексот на човечки капитал на Светската банка во Македонија изнесува 0,56 во 2020, што претставува мало зголемување во споредба со 2010, кога изнесувал 0,54. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со извикување на паролите „И Ромите се граѓани“, „Нема правда, нема мир“, „Правда за Ромите“, „Роми полицајци“ денеска во Битола се се одржа протест против ...
сите 142 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 130 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 207 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Мила Царовска, министерка за образование: Веб порталот на единствената Национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за ...
сите 311 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 61 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра е продолжение на претходните три пакети и е сублимирање на анализите направени преку консултациите со ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО очекува следната пандемија да биде опустошителна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: