ЈА НАПУШТА КАРИЕРАТА?! Лејди Гага реши да се посвети на мајчинството

Животна промена Големата музичка sвезда, 34-годишната Лејди Гага, во последно време постојано ги збунува обожавателите. Имено, откако ја покажа својата линија, ...
| | веќе видена | слични

И денес, кралицата и војводата често се разделуваат поради бројните кралски должности што ги има Елизабета.Кралицата Елизабета Втора и принцот Филип се во брак ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 282 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Битола се одржа протест против полициската бруталност.Повод за протестот е инцидентот од пред два дена кога полицајци претепаа тројца битолчани од ромска ...
сите 142 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 208 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Мила Царовска, министерка за образование: Веб порталот на единствената Национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за ...
сите 306 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 61 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈА НАПУШТА КАРИЕРАТА?! Лејди Гага реши да се посвети на мајчинството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: