АПАСИЕВ: ОЈО ми прати покана по полиција, ме пријавиле за ширење омраза Хелсиншки, Смаиловиќ и Тања Милевска


Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот во македонскиот Парламент, Димитар Апасиев од партијата Левица, на Фејсбук го објави „чудесниот“ ценовник на кафето во студентските бифиња во Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Граѓанската активистка Мерсиха Смаиловиќ на Фејсбук соопшти детали од кривичната пријава за ширење омраза, која таа ја поднесе против пратеникот на Левица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По пресот на кој лидерот на Левица, Димитар Апасиев, рече дека добива закани по живот и по животот на своето семејство, граѓанската активистка Мерсиха ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската активистка и хуманитарка Мерсиха Смаиловиќ, по изјавата на лидерот на Левица, Димитар Апасиев којшто беше повикан во ОЈО заради ширење верска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 125 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници денес Претседателот на Советот на Европски полициски ...
сите 87 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 168 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 188 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Владата утре треба да го усвои четвртиот пакет на економски мерки вреден 350 милиони евра. Пакетот е обемен, и во него се опфатени компаниите на кои им е ...
сите 223 | | | веќе видена

На 25.09.2020 во 13.50 часот во работна канцеларија во СВР Струмица , инспектор, додека вршел проверка на службениот пиштол, од невнимание испукал еден куршум ...
сите 394 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АПАСИЕВ: ОЈО ми прати покана по полиција, ме пријавиле за ширење омраза Хелсиншки, Смаиловиќ и Тања Милевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: