За да добијат субвенции за инвертер клима уред, битолчани ќе мора да ги предадат печките на дрва


О пштина Битола објави јавен повик за субвенционирање на високоефикасни инвертер клима уреди за домаќинствата од градот, за што ќе се распределат 155 милиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што веќе објавивме Општина Битола го објави јавниот повик за субвенционирање на домаќинствата во Општина Битола за набавка и монтажа на високоефикасни ...
| | веќе видена | слични

Комисија за спроведување на постапката за доделување на високо ефикасни инвертер клима уреди од општина Кичево, бара од сите оние кои добиле надоместување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Берово ќе субвенционира стерилизација на 30 регистрирани кучиња женки. Субвенционирањето како што информираат од Општината ќе се реализира со средства ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола објави јавен повик за субвенционирање на домаќинствата во тој град за набавка и монтажа на високоефикасни инвертер клима уреди. Од тамошната ...
| | веќе видена | слични

Од тамошната локална самоуправа информираат дека пријавувањето за јавниот повик се врши електронски и ќе се одвива во периодот од 18 септември до 2 октомври. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 282 | | | веќе видена

Нов раст на бројот на случаи позитивни на КОВИД19. По подолг период, повторно над 10% од тестираните биле позитивни на вирусот. Во текот на вчерашниот ден, од ...
сите 503 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 224 | | | веќе видена

Поголемиот Клон 1 на градинката „Рахилка Гонева“ од Свети Николе од понеделник, 21 септември почнува со работа. Општината упати повик до родителите, во ...
сите 151 | | | веќе видена

Основните училишта во општина Гази Баба се целосно подготвени за безбеден почеток на новата учебна година, со комбинирана настава во сите училишта.Како што ...
сите 284 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 110 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За да добијат субвенции за инвертер клима уред, битолчани ќе мора да ги предадат печките на дрва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: