Детето што даде само 4 поени против МЗТ Скопје прерасна во мегаѕвезда во НБА


Никола Јокиќ е топ-кандидат во изборот за најкорисен кошаркар во плејофот во НБА-лигата, игра импресивно и е лидер на тимот што приреди чудо и го елиминира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Никола Јокиќ со 22 поени, 10 скока и пет асистенции придонесе за победата на Денвер нагетс против Лос Анџелес лејкерс во третиот меч од западното финале на НБА ...
| | веќе видена | слични

Никола Јокиќ чиј прекар во НБА лигата е „Џокер“ заедно со Џамал Мареј беа најзаслужни за победата на Денвер во третиот натпревар во финалето на Западната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс се искачи на второто место по бројот одиграни натпревари во плејофот во НБА. Третиот натпревар од финалето на ...
| | веќе видена | слични

Денвер Нагетс се предодреди на добра тимска игра на третиот меч во финалната серија на Западот, а токму таквиот пристап им овозможи да се вратат во игра и да ...
| | веќе видена | слични

На третиот финален натпревар од Западната конференција кој припадна во корист на Денвер Нагетс се случи и еден спорен момент. Леброн Џејмс беше во дуел со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицајците претепаа Роми на дрзок, на кукавички начин и ова во иднина никогаш не треба да се повтори - ова е суштината на ставот на битолчани кои денеска се ...
сите 140 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 149 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Мила Царовска, министерка за образование: Веб порталот на единствената Национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за ...
сите 311 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 123 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 61 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра е продолжение на претходните три пакети и е сублимирање на анализите направени преку консултациите со ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детето што даде само 4 поени против МЗТ Скопје прерасна во мегаѕвезда во НБА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: