Бебе заразено од корона во градинка, ќе одговара ли Филипче?


2 копии

Нема голем наплив во градинките откако вчера се вратија на работа родилките кои користеа мерки, родителите на деца до 6 години и хронично болните. Во Аеродром ...
| | веќе видена | слични

Градинките почнаа да испраќаат известување до родителите дека кој сака има можност да си го отпише своето дете од установата каде може да биде згрижено. ...
| | веќе видена | слични

Ковид турли тава. Додека власта најавува заострување на мерките за заштита од есенското црно корона сценарио – истовремено ги враќа на работа хронично болните ...
| | веќе видена | слични

Ивана е мајка на четири деца. Вели на 9-ти октомври кога и завршува породилното отсуство, ќе мора да даде отказ од работното место бидејќи нема кој да и ...
| | веќе видена | слични

Таков е случајот со Стефанија Антевска, која има осуммесечно бебе. Недоволниот капацитет на градинките не е вчерашен проблем, но мора да се реши, вели Милена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со одлука на Владата, од денеска дел од групите кои целосно беа ослободени од работа поради состојбата со корона вирусот, се враќаат на своите работни места. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Денеска се вратија на работа родителите на децата до шест години, лицата што користат продолжено породилно отсуство и дел од хронично болните лица. Владата ја ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23. септември 2020 (ИНПРЕС) – Одлуката за враќање на родителите на нивните работни места наиде на реакции кај дел од засегнатите кои бараат да останат ...
| | веќе видена | слични

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицајците претепаа Роми на дрзок, на кукавички начин и ова во иднина никогаш не треба да се повтори - ова е суштината на ставот на битолчани кои денеска се ...
сите 140 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 149 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Мила Царовска, министерка за образование: Веб порталот на единствената Национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за ...
сите 311 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 123 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 61 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра е продолжение на претходните три пакети и е сублимирање на анализите направени преку консултациите со ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бебе заразено од корона во градинка, ќе одговара ли Филипче?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: