Израелската армија бомбардираше цели на Хамас во појасот Газа


2 копии

Израелскиот амбасадор во ОН, Гилад Ердан, кој присуствуваше на средбите во живо во Генералното собрание на ОН, ја напушти салата во текот на обраќањето на ...
| | веќе видена | слични

Палестина се откажа од правото да го преземе ротирачкото претседателство со Арапската лига во знак на протест против неодамна потпишаните договори за ...
| | веќе видена | слични

Палестинските власти им наложиле на муслиманските свештеници на целиот Западен Брег денеска да одржат проповед со предупредување против договорите потпишани ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто истакна дека Унгарија, унгарската влада и премиерот Виктор Орбан биле ннаградени со почит, благодарност ...
| | веќе видена | слични

Министрите за туризам на Израел и Бахреин денеска првпат телефонски разговараа за туристичката соработка, која вклучува патувања во Обединетите Арапски ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто во САД изјави дека Унгарија ќе ја промовира американската политика од Блискиот Исток во Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пропалестинските и произраелските групи се судрија пред Белата куќа во времето додека американскиот претседател Доналд Трамп и другите лидери го потпишуваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицајците претепаа Роми на дрзок, на кукавички начин и ова во иднина никогаш не треба да се повтори - ова е суштината на ставот на битолчани кои денеска се ...
сите 143 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 149 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Мила Царовска, министерка за образование: Веб порталот на единствената Национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за ...
сите 306 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 123 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 61 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра е продолжение на претходните три пакети и е сублимирање на анализите направени преку консултациите со ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелската армија бомбардираше цели на Хамас во појасот Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: