Почина таткото на Бил Гејтс: За синот се ни е познато, но дали знаете по што беше познат Гејтс постариот?


5 копии

Основачот и филантроп на Мајкрософт Бил Гејтс ја потврди веста дека неговиот татко Вилијам Хенри Гејтс Постариот починал на 95-годишна возраст. Таткото на еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бил Гејтс последен пат се поздравил "од вистинскиот" Бил Гејтс преку Твитер. Бил Гејтс се опростил од својот татко со зборовите дека нему му должи се и дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 149 | | | веќе видена

Со извикување на паролите „И Ромите се граѓани“, „Нема правда, нема мир“, „Правда за Ромите“, „Роми полицајци“ денеска во Битола се се одржа протест против ...
сите 141 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 207 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Мила Царовска, министерка за образование: Веб порталот на единствената Национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за ...
сите 311 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 61 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра е продолжение на претходните три пакети и е сублимирање на анализите направени преку консултациите со ...
сите 222 | | | веќе видена

Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина таткото на Бил Гејтс: За синот се ни е познато, но дали знаете по што беше познат Гејтс постариот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: