Милошоски: Џафери се однесува како министер и ги брани од пратенички прашања Заев и Османи

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски вели дека Талат Џафери, наместо како Спикер, се однесува како владин министер кој си ги штити колегите од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците и попладнево во рамки на 13-та седница расправаа за изборот на заменици министри во Владата. На денешниот втор ден од расправата, пратениците од ...
| | веќе видена | слични

На денешниот втор ден од расправата, дел од пратениците од владејачката коалиција рекоа дека ќе ги поддржат предложените заменици министри, и додадоа дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во денешното свое обраќање својот говор го започна со тоа дека му е мило ми е што денеска во Собрание бил присутен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Никој во Македонија не знае на кој начин учениците ќе следат настава, а мајки протестираат затоа што мора се вратат на работа, а нема кој да им ги чува децата, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Собранието попладнево ја продолжи 13 седница, на чиј дневен ред е Предлогот за именување на заменици на министри во Владата. Координаторот на пратеничката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски процедурално изрази револт од начинот на водење на собраниските седници, кои рече дека ...
| | веќе видена | слични

Арафат Шабани од Беса е кандидатот за нов заменик-министер за образование и наука, кој заедно со уште 15 кандидати за заменичките позиции во Владата, денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 303 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 178 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 191 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Џафери се однесува како министер и ги брани од пратенички прашања Заев и Османи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: