ВМРО-ДПМНЕ: Гоце Делчев е црвената линија на нашиот идентитет и достоинство


Гоце Делчев беше и ќе остане Македонец, ќе се сеќаваме на минатото врз што ќе ја градиме иднината. Ќе го продолжиме неговото дело на обединување, а не на ...
| | веќе видена | слични

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, по предлог на Мицкоски, го избра новиот Извршен комитет доцна навечер, на 21 септември. Во новиот ИК ја нема Даниела ...
| | веќе видена | слични

Затоа младите денеска но и сите граѓани во нашата Македонија ја изгубија надежта и затоа денеска и покрај сите овие розеви очила кои што ги имаат овие од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерва сум тука со вас, бидејќи сум еден од вас, добри и храбри луѓе кои се секогаш спремни да се борат против неправдите затоа што ја сакаме Македонија! Не ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протестен марш насловен како „Протест против неправди, реваншизам и политичко насилство“. Поддржувачите на партијата ...
| | веќе видена | слични

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот протест истакна дека сегашната власт им се реваншира на поддржувачите на најголемата опозициска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 341 | | | веќе видена

Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
сите 160 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 137 | | | веќе видена

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
сите 311 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 134 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 212 | | | веќе видена

Јас и мојата фамилија ниту некогаш сме биле ниту ќе бидеме мафијаши ниту ќе бидеме корумпирани, а особено не се продаваме за ситни пари. Ако некој од нас бара ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Гоце Делчев е црвената линија на нашиот идентитет и достоинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: