Тешка сообраќајка во Лисиче, автомобил се заби во семафор и знак (ФОТО)

4 копии
6 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со ОВР Неготино, изврши увид на лице место, каде вчера автомобил со скопски ...
| | веќе видена | слични
6 копии
11 копии

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија. Портпаролот на СВР Велес, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајна несреќа го блокира влезот и излезот од Аеродром, кај Железичка станица. За поминување низ овој дел возачите чекаат и до 20тина минути, редици ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на раскрсницата пред скопската Железничка станица, сведочи Слободен печат преку следните фотографии. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Поминал на црвено и со голема брзина му пресекол пат друг автомобил. Тешка сообраќајка утрово се случила во скопската населба Лисиче, јави МКД.мк. Полицијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 125 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници денес Претседателот на Советот на Европски полициски ...
сите 87 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 168 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 188 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Владата утре треба да го усвои четвртиот пакет на економски мерки вреден 350 милиони евра. Пакетот е обемен, и во него се опфатени компаниите на кои им е ...
сите 223 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка во Лисиче, автомобил се заби во семафор и знак (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: