Денвер влезе во конференциското финале и испиша историја (видео)


3 копии

Никола Јокиќ со 22 поени, 10 скока и пет асистенции придонесе за победата на Денвер нагетс против Лос Анџелес лејкерс во третиот меч од западното финале на НБА ...
| | веќе видена | слични

Никола Јокиќ чиј прекар во НБА лигата е „Џокер“ заедно со Џамал Мареј беа најзаслужни за победата на Денвер во третиот натпревар во финалето на Западната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс се искачи на второто место по бројот одиграни натпревари во плејофот во НБА. Третиот натпревар од финалето на ...
| | веќе видена | слични

Денвер Нагетс се предодреди на добра тимска игра на третиот меч во финалната серија на Западот, а токму таквиот пристап им овозможи да се вратат во игра и да ...
| | веќе видена | слични

На третиот финален натпревар од Западната конференција кој припадна во корист на Денвер Нагетс се случи и еден спорен момент. Леброн Џејмс беше во дуел со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денвер влезе во конференциското финале и испиша историја (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: