СЗО: Следната пандемија ќе биде катастрофална!

12 копии
2 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ги нарече Њујорк, Сиетл и Портланд „анархистички градови“ и предвиде укинување на федералното ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп во неделата вечерта рече дека неговите демократски противници ја критикуваат брзата временска рамка за потенцијална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп вети дополнителна помош од десетици милијарди долари за помош на фармерите чии бизниси се погодени од пандемијата. За ...
| | веќе видена | слични

СЗО предупреди на уште поголема пандемија во иднина доколку не се примени наученото од сегашната со ковид-19. Доналд Трамп, претседателот на САД – една од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Следната пандемија ќе биде катастрофална!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: