Шест начини кои ќе ви помогнат да бидете господар на сопственото време


Имате чуство како да немате време за ништо, покрај тоа што сте добро организирани и давате се од себе? Можеби едноставно работите не ги правите на вистинскиот ...
| | веќе видена | слични

Љубовта е најубавото, највозвишеното и најплеменитото чувство на светот, а кога е вистинска може да ги победи сите препреки. Сепак, постојат луѓе кои се ...
| | веќе видена | слични

Пред да стане милијардер, Марк Кубан се мачеше 20 години. Буквално врзуваше крај со крај, имаше долгови со кредитни картички и работеше дополнително за да ...
| | веќе видена | слични

Откријте ги ВИСТИНСКИТЕ причини зошто сонувате за бившиот или бившата Дали бевте убедени дека го преболевте поранешното момче, а потоа се разбудивте среде ноќ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето пари, а ...
| | веќе видена | слични

Се чувствувате како да има магла над вашите мисли? Не знаете дали повеќе да му верувате на сопствениот ум? Имате чувство дека не сте доволно добри? Сето ова е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест начини кои ќе ви помогнат да бидете господар на сопственото време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: