Детска Амбасада Меѓаши: Да се преиспита одлуката за враќање на работа на родителите


Првата детска амбасада во светот Меѓаши апелира до Владата да ги преиспита одлуките поврзани со враќањето на работа на родителите на деца до 10 годишна ...
| | веќе видена | слични

Градинките почнаа да испраќаат известување до родителите дека кој сака има можност да си го отпише своето дете од установата каде може да биде згрижено. ...
| | веќе видена | слични

Ковид турли тава. Додека власта најавува заострување на мерките за заштита од есенското црно корона сценарио – истовремено ги враќа на работа хронично болните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) денеска изрази загриженост поради враќањето на хронично болните на работа без ажурирана проценка на ризик на ...
| | веќе видена | слични

Реална возраст наспроти ковид возраст. Дали знаете која е вашата ковид возраст и колку таа може да ви помогне подобро да се справите со вирусот? Со ...
| | веќе видена | слични

Ивана е мајка на четири деца. Вели на 9-ти октомври кога и завршува породилното отсуство, ќе мора да даде отказ од работното место бидејќи нема кој да и ...
| | веќе видена | слични

Таков е случајот со Стефанија Антевска, која има осуммесечно бебе. Недоволниот капацитет на градинките не е вчерашен проблем, но мора да се реши, вели Милена ...
| | веќе видена | слични

Според КСС, со ова се прескокнува Законот за безбедност и здравје при работа и сите овие вработени се втурнуваат во голем ризик по нивното здравје. Од ...
| | веќе видена | слични

Со одлука на Владата, од денеска дел од групите кои целосно беа ослободени од работа поради состојбата со корона вирусот, се враќаат на своите работни места. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детска Амбасада Меѓаши: Да се преиспита одлуката за враќање на работа на родителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: