ВМРО-ДПМНЕ протестираше под мотото „За ЕУ, За Македонија, за Гоце Делчев“


По двата протеста против покачувањето на цената на струјата, ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно протестираше на улиците на Скопје, овојпат под мотото „За ЕУ, За ...
| | веќе видена | слични

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
| | веќе видена | слични

Затоа младите денеска но и сите граѓани во нашата Македонија ја изгубија надежта и затоа денеска и покрај сите овие розеви очила кои што ги имаат овие од ...
| | веќе видена | слични

Изјава на претседателот Стево Пендаровски по завршување на седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија. Posted by Stevo Pendarovski on ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Ние сме секогаш заедно со народот и столбот на државноста, вели пратеничката Рашела Мизрахи, откако беше избрана за нов член на Извршниот Комитет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалицијата на Египќани во Македонија во целост ги поддржува протестите организирани од страна на ВМРО ДПМНЕ и како лојални граѓани се приклучуваат во истите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 375 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ протестираше под мотото „За ЕУ, За Македонија, за Гоце Делчев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: