Германија ќе одвои 750 милиони евра во развој на вакцина


6 копии
6 копии

Американската компанија „Џонсон и Џонсон“ соопшти дека ги започнала испитувањата во фаза Три на потенцијална вакцина за новиот коронавирус. Досега вкупно ...
| | веќе видена | слични

Британскиот весник „Фајненшл тајмс“ објави дека во Велика Британија ќе се спроведе клиничко испитување при што волонтери намерно ќе бидат заразени со новиот ...
| | веќе видена | слични

Околу 2.000 луѓе во Велика Британија се пријавиле за да примат една од низата експериментални вакцини, за потоа, под контролирани услови, да добијат доза на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Националниот институт за алергии и заразни болести на Соединетите држави, д-р Ентони Фаучи, во средата рече дека до крајот на годината ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Италија, бројот на заразени со коронавирусот расте, а добро познатиот американски инфектолог Ентони Фаучи, директор на Американскиот национален институт за ...
| | веќе видена | слични

Американската компанија „Џонсон и Џонсон” соопшти дека ја започнала третата фаза испитувањата на вакцина за новиот коронавирус. Иако нивниот производ што го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека САД се подготвуваат со огромни напори за вакцинирање на населението од коронавирус, здравствените работници полека ги планираат сите детали за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ќе одвои 750 милиони евра во развој на вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: