Додека другите европски земји се борат со ново ширење на коронавирусот, Шведска ги бележи најмалите бројки од почетокот на кризата


Додека во останатите европски земји ширењето на коронавирусот повторно се зголемува, Шведска, чиј лесен пристап кон пандемијата привлече меѓународно внимание, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Романскиот претседател Клаус Јоханис денеска изјави дека не гледа причина за воведување нов карантин, но исто така посочи дека донесените мерки мора да се ...
| | веќе видена | слични

Ова е трет најголем дневен број на заболени лица од избувнувањето на пандемијата, втор од 1 мај, пренесува Ројтерс. Починале 37 лица, исто како и во вторникот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Наспроти таквите изјави во Бугарија, тамошниот историчар Кирил Топалов, дел од заедничката комисија за историски и образовни прашања, не е сигурен дека ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека другите европски земји се борат со ново ширење на коронавирусот, Шведска ги бележи најмалите бројки од почетокот на кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: