Словенка си ја отсекла дланката за 1 милион евра


4 копии
3 копии

Осудениот во коурптивниот случај „Рекет“, Зоран Милевски – Кичеец, следниот месец ќе треба да почне да ја издржува затворската казна. Ова го потврдуваат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кривичен суд испрати упатниот акт до осудениот Зоран Милевски – Кичеец зо случајот Рекет. Кичеец, на определниот датум треба да се јави на отслужување на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Милевски – Кичеец доби упатен акт и датум, кога и во кој затвор да се појави за да ја издржи затворската казна од три години за случајот „Рекет“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенка си ја отсекла дланката за 1 милион евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: