Власта ветува модел за прочистување во судството во првите 100 дена


7 копии

Ред, правда и дисциплина, градење силна, независна правна држава и неселективно владеење на правото се врвните приоритети на Владата предводена од СДСМ во ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Николовски денес како заменик на Претседателот на владата за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси гостуваше во емисијата ...
| | веќе видена | слични

Државата нема веќе можност и време да чека. На оваа генерација треба да и покажеме решителност и одлучност дека сме спремни во овие четири години да ги ...
| | веќе видена | слични

Никој не смее да биде заштитен од страна на политичките партии, никој не смее да биде над законот, изјави вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и ...
| | веќе видена | слични

Во борбата против корупцијата никој не смее да биде заштитен, во секој еден случај мора да има одговорност, ќе бидам силен коректор кој ќе создаде пракса која ...
| | веќе видена | слични

Никој не смее да биде заштитен од страна на политичките партии, никој не смее да биде над законот. Неприфатливо е да нема завршница на предмети, тоа ...
| | веќе видена | слични

Корупцијата и криминалот не бираат по партија, националност или вера, затоа доаѓа време кога најрастеретено, најбескомрпомиско, најнеселективно треба еднаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта ветува модел за прочистување во судството во првите 100 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: