Сончево време со температура до 34 степени

20 копии

Во текот на утрешниот ден во државава ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе има услови и за локален краткотраен дожд и ретки грмежи, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Утре ќе преовладува променливо облачно време, попладне со повеќе сончеви периоди, а ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи. Преодно стабилизирање ...
| | веќе видена | слични

Преодно стабилизирање на времето ќе има во петок, кога ќе почне да дува умерен до засилен јужен ветер, кој ќе се задржи и во следните денови, најавуваат од ...
| | веќе видена | слични

Денес официјално настапи есен. На првиот ден од ова годишно време, имаме облачно време со дожд, типично за овој период.Метеоролозите за оваа среда најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 23. септември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има појава на нестабилност со краткотраен дожд и ...
| | веќе видена | слични

Зголемена облачност со изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи се очекуваат попладне во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево време со температура до 34 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: