Зголемување на органското производство, голем пад кај индустриските култури

Органското производство минатата година во однос на 2018-та бележи раст кај житните култури за 11,15 отсто, кај лозовите насади за 40,32 отсто, на зеленчукот ...
| | веќе видена | слични

Од јануари 2017 до февруари годинава во МВР се вработиле 570 луѓе - 90 отсто од нив се во редовен работен однос. За истиот период министерството за одбрана ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од 2017 до 2020 година бројот на вработени во министерствата пораснал за три, а во општините за два проценти. Најголем скок на бројот на нововработени има во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) ги објави истражувањето и базата на податоци на вработувањата во министерствата и општините во последните три години по ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 23. септември 2020 (ИНПРЕС) – Најмногу вработени или ангажирани луѓе меѓу единиците на локална самоуправа во Република Македонија има Градот ...
| | веќе видена | слични

„Комерцијална банка“ останува најголема банка од аспект на вредноста на средствата, а НЛБ Банка и Халк банка во корона услови книжат најголеми растови (период ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта се пофали дека платите растат. Ова го покажаа најновите податоци објавени од Државниот завод за статистика. Просечната плата во јули пораснала за 8,5 ...
| | веќе видена | слични

Политиките на СДСМ во интерес на граѓаните и на стопанството, како и ефикасните и навремени антикризни мерки на Владата предводена од СДСМ и во време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 168 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 421 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 27 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемување на органското производство, голем пад кај индустриските култури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: