Што прават успешните луѓе 10 минути пред крај на работното време?

Варениот компир се смета за полесно јадење и има само 75 калории. Може да се приготви како пире, а може да биде дел од многу други јадења и салати. Но многу ...
| | веќе видена | слични

„Од една страна, практично до вчера, ние 27 години гаевме отворено непријателство со Грците, се џилитевме едни со други, се силевме и си пркосевме со безвезни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавноста очекуваше попрецизни информации, но досегашниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, се досега не ги открива личните причини за неговата ...
сите 124 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 117 | | | веќе видена

Состојбата со Ковид-19 станува се полоша. На дневно ниво се зголемува бројот на заболени, а според надлежните главната причина за ова е непочитувањето на ...
сите 235 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 121 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 106 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што прават успешните луѓе 10 минути пред крај на работното време?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: