Првиот човек на СЗО и натаму во дилема: Сè уште се непознати долгорочните последици од Ковид-19

Потенцијалните долгорочни последици од Ковид-19 сè уште не се познати, особено кога станува збор за деца кои се опоравиле од болеста, изјави директорот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Глобалното економско закрепнување од кризата предизвикана од пандемијата може да трае до пет години, изјави денеска главната економистка на Светска банка, ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот, бројот на деца погодени од сиромаштија во светот е зголемен за уште 150 милиони, се вели во анализата на УНИЦЕФ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како резултат на пандемијата со коронавирусот и карантинските мерки, уште 150 милиони деца се погодени од сиромаштија, се наведува во анализите на УНИЦЕФ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како последица на пандемијата на коронавирусот и карантинските мерки уште 150 милиони деца во светот се погодени од сиромаштијата, според анализите коишто во ...
| | веќе видена | слични

Иако сепса убива 11 милиони луѓе годишно, не се знае доволно за синдромот на имунолошки одговор на организмот, што може да доведе до откажување на органите, ...
| | веќе видена | слични

Да не се затвораат училиштата поради пандемијата на коронавирусот. Вакав советува Светската здравствена организација. Според нив, треба да се избегне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на Светската здравствена организација вели дека треба да се избегне затворање на училиштата поради пандемијата на коронавирус и да се применува само на ...
| | веќе видена | слични

Високиот комесар на Обединетите нации за човекови права, Мишел Бачелет изјави дека во земјите со слаби оценки за човекови права пандемијата на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Цели две и пол години од пандемијата на корона вирусот единствената земја во светот која не пријави ниту еден случај на заразен, сега се соочува со вистинска ...
сите 250 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 454 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 133 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 286 | | | веќе видена

Русија истрелува проектили со долг дострел врз цивилната и воената инфраструктура на Украина, бидејќи нејзината војска не може да покаже никакви значајни ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првиот човек на СЗО и натаму во дилема: Сè уште се непознати долгорочните последици од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: